پیچ اتصال دهنده های وسیع

بخشی از خانواده اتصال دهنده های وسیع ، اتصال دهنده های رشته ای در انواع مختلفی از جمله ، ، استیل ضدزنگ و در دسترس هستند. اتصال دهنده های همچنین در نقاط قوت مختلف مانند 8.8 گرم ، 10.9 ، 12.9 و درجه های مختلف دیگر نیز موجود هستند. برای برخی از برنامه های کاربردی ، اتصال دهنده های به عنوان تأیید در دسترس هستند یا مصوبات خاصی را برای بارگیری در اختیار دارند.

طبق گفته ، متخصصان بست ، اعتقاد دارند كه از 95٪ كل خرابی های بست ، نتیجه بستن اشتباه كار یا نصب نادرست است. مهم است برای کسانی که در صنایع مهندسی و ساخت و ساز کار می کنند از انواع مختلف اتصال دهنده های زنجیره ای آگاهی داشته و مجهز به اصول بست چسباننده باشند تا انتخاب صحیح انجام شود.

چگونه اتصال دهنده های کار می کنند

همه اتصال دهنده های نخ دار دارای یک رمپ مارپیچ روی شافت استوانه ای هستند. این رمپ یک مکانیزم ساده است که برای تبدیل گشتاور یا نیروی چرخشی به یک نیروی خطی طراحی شده است و از آن به عنوان نخ استفاده می شود. هنگامی که این نخ ها در قسمت خارج از شافت استوانه ای قرار دارند ، به آن نخ خارجی یا نر گفته می شود و یک سوراخ استوانه ای با نخ یک نخ داخلی یا ماده است. با اتصال تارهای داخلی و خارجی ، حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. اتصال دهنده های رشته ای تقریباً همیشه در نظر گرفته شده اند تا بتوانند دو یا چند قطعه از مواد را به هم بچسباند.

چرا از بست های رشته ای استفاده می کنیم؟

اتصال دهنده های رشته ای در استرس تنشی (جدا شدن از هم) قوی تر از استرس برشی هستند (از هم جدا هستند). در نتیجه ، آنها از طریق نیروی گیره خود قادر به جلوگیری از لغزیدن قطعات نسبت به یکدیگر هستند. آنها مقاومت بیشتری نسبت به اتصال دهنده های بدون نخ دارند و می توانند به راحتی برعکس شوند ، از این رو برای کاربردهایی که در آن مواد لازم به پیوستن و سپس با سهولت جدا شوند ، ایده آل هستند.

هر صنعتی که در آن شما نیاز به ایجاد اتصالات محکم اما غیر دائمی بین مواد دارید از استفاده از اتصال دهنده های اتصال دهنده بهره مند می شود ، این شامل صنایع مهندسی ، ساخت و ساز و ساخت فلز می شود.

انواع بست بست

اتصال دهنده های رشته ای برای بسیاری از برنامه ها استفاده می شوند ، این بدان معناست که اگرچه عملکرد آنها ساده است – برای نگه داشتن قطعات در کنار هم – انواع مختلفی از طرح ها و اندازه ها برای انتخاب وجود دارد. متداول ترین انواع اتصال دهنده های پیچشی پیچ ، مهره ، پیچ و مهره است ، اگرچه انواع خاصی برای کاربردهای مخصوص اتصال دهنده نیز وجود دارد.

آجیل

آجیل گنبدی ، که به عنوان آجیل کلاه یا آجیل بلوط نیز شناخته می شود ، نام خود را از شکل خود دریافت می کند. قسمت بالای گنبدی برای جلوگیری از تماس با نخ خارجی طراحی شده است ، اما گاهی اوقات برای اهداف زیبایی شناسی به عنوان پوششی برای میله های نخ یا به عنوان کلاه مخصوص پیچ های ماشین در کار فلز نیز استفاده می شود.

مهره های فلنج دار دارای یک فلنج گسترده در یک طرف هستند که به عنوان واشر یکپارچه عمل می کنند که حرکت نمی کند و نمی چرخد. فلنج دندانه دار فشار مهره را روی بخشی که ایمن است توزیع می کند ، بنابراین یک عمل قفل کننده را برای جلوگیری از شل شدن ایجاد می کند.

آجیل های شش ضلعی نایلونی شش ضلعی در داخل با یک درج نایلونی ساخته شده اند. این ماده مانع از سست شدن لرزش و نخ های متقاطع می شود تا مهره از عقب بستن بست نباشد.

آجیل بال دارای بالهایی در هر طرف بدن است که امکان چرخش و نصب دستی را فراهم می کند. این بدان معناست که آنها برای مونتاژ دست بسیار عالی هستند و در صورت نیاز به برداشت اغلب مهره ها

بولت

پیچ های مربع جام دارای یک سر گنبدی با شانه ضد اسپین مربع است. اینها عمدتاً برای بستن چوب یا اتصال آهن آلات به الوار استفاده می شوند.

پیچ و مهره های فلزی توخالی به عنوان یک راه حل ثابت برای اتصال در یک حفره استیل طراحی شده اند ، چه این یک بخش توخالی از سازه های فلزی باشد یا در جایی که دسترسی فقط به یک طرف محدود شده باشد. آنها برای بخش های توخالی مستطیلی ، مربعی و دایره ای مناسب هستند.

در هنگام اتصال فلز به فلز ، پیچ و مهره های سقفی گزینه بسیار خوبی هستند اما برای بسیاری از مصالح ساختمانی و کاربردهای دیگر از جمله نصب سینی کابل و صندوق عقب نیز مناسب هستند.

اتصال دهنده های موضوعی

صفحه ها

پیچ های مربی پیچ های کار سنگین با یک سر مربع یا شش ضلعی و یک شافت استوانه ای با سطح بیرونی است که در یک نوک در نوک انگشت قرار می گیرند. آنها در درجه اول برای جمع آوری چوب های سنگین ، تثبیت فلز به الوار ، و در بعضی موارد سنگ تراشی یا بتن استفاده می شوند.

پیچ ماشین می تواند پیچ ​​یا پیچ باشد و دارای یک نقطه صاف باشد. همانطور که از نام آنها پیداست ، آنها برای بستن اجزای مختلف در ماشین آلات ، وسایل ، وسایل نقلیه ، وسایل الکترونیکی و ابزار مورد استفاده قرار می گیرند.

پیچ های سوکت برای برنامه های کاربردی که در آن محدودیت دسترسی به پیچ و مهره قوی وجود دارد ، مفید هستند. آنها همچنین به عنوان پیچ و پیچ های سر آلن شناخته می شوند و برای محکم کردن و جدا کردن نیاز به کلید دارند.

شستشوها

واشر تخت صفحات نازک به قطر بیرونی با سوراخ وسط سوراخ شده به اندازه پیچ یا پیچ هستند. واشر تخت برای توزیع بارهای پیچ ، پیچ و آجیل به طور مساوی به عنوان سفت شدن اتصال دهنده استفاده می شود.

واشر مربع ممکن است از دو طرف مسطح باشد و یا روی آنها صاف باشد

hamgam110

About hamgam110

No Comments

Leave a Comment