هزینه جهانی خوردگی پیچ و مهره

هزینه جهانی خوردگی پیچ و مهره سالانه بیش از 2.5 تریلیون دلار آمریکا یا سه درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی است. علاوه بر این ، عواقب زیست محیطی بسیار زیاد است. اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ با استحکام بالا و با کارایی بالا و پرمحصول ، مزایای قابل توجهی را ارائه می دهند – از نگهداری محصول و دارایی زیرساخت ها گرفته تا هزینه های کل چرخه عمر – در بسیاری از بخش های صنعت جهانی.

خوردگی پیچ و مهره فلزی نتیجه تعامل الکترو شیمیایی بین فلز و مواد موجود در محیط عملیاتی آن است. خوردگی منجر به تخریب آن مواد می شود ، تا جایی که دیگر از نظر مکانیکی یا ساختاری برای هدف مناسب نیست. خوردگی یک چالش بزرگ جهانی را نشان می دهد. این امر بر بسیاری از محصولات روزمره و تقریباً در تمام زیرساخت ها تأثیر می گذارد – از طریق افزایش نگهداری ، چرخه عمر کوتاه محصول ، مدیریت پایان عمر و به طور کلی استفاده کلی از منابع بیشتر در طول عمر یک محصول.

تأثیر اقتصادی و زیست محیطی قابل توجه است و زمان آن فرا رسیده است که مبارزه با خوردگی را در بستر پایداری مناسب قرار دهیم.

مطالعات بین المللی پیشگیری ، کاربرد و اقتصاد فناوری خوردگی تخمین می زند که هزینه جهانی خوردگی سالانه 2.5 تریلیون دلار آمریکا است – معادل حدود سه درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 2018. با این حال ، آن را نیز تخمین می زند که شیوه های کنترلی کنترل خوردگی می تواند 15-35 درصد از هزینه خوردگی را ذخیره کند ، معادل 375 دلار و 875 میلیارد دلار آمریکا در سطح جهان هر سال
خوردگی به شدت بر محیط زیست تأثیر می گذارد

عواقب تأثیرات مربوط به خوردگی بر محیط زیست در این تحقیق گنجانده نشده است اما به طور فزاینده ای اهمیت دارد. در پاسخ به علاقه بیشتر به مباحث مربوط به تأثیر و پایداری محیط زیست ، مهندسان همیشه به طراحی محصولات و زیرساختهایی که می توانند تأثیرات منفی بر محیط زیست و اجتماعی داشته باشند تشویق می شوند. پایداری در طراحی ، بهینه سازی چرخه عمر یک محصول ، به حداقل رساندن الزامات نگهداری و بالا بردن چرخه بازیافت / بازیافت به عنوان مثال ، همه به بخش مهمی از عملکرد محصول ، کیفیت و هزینه کلی تبدیل می شوند.

در آینده بسیار محتمل است که شاهد فشار بیشتری بر تولیدکنندگان محصول و صاحبان زیرساختهای دارایی به سمت مدیریت پایان عمر باشیم ، بنابراین در نظر گرفتن ملاحظات اولیه در مرحله طراحی و برنامه ریزی به جنبه بسیار مهم مهندسی تبدیل خواهد شد. ارزیابی چرخه عمر برای هر محصول یا پروژه از دید مشتری و تنظیم کننده از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

راه حل های چسبنده قوی تر و مقرون به صرفه تر

اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ مدت هاست که در محیط های خورنده مانند صنایع نفت و گاز ، فرآوری شیمیایی ، کاربردهای دریایی و ساحلی مورد استفاده قرار می گیرند. در سال های اخیر ، مواد فولاد ضد زنگ ، درجه های اکثراً استنیتی ، به راحتی به دلیل تولید کنندگان کم هزینه با هزینه های بالا در آسیا ، در دسترس تر می شوند.

با این حال ، علاقه به فولاد ضد زنگ پریمیوم و اتصال دهنده های آلیاژی با درجه بالا از بین رفته است. در برنامه صحیح ، آنها بهبود عملکرد محصول ، کاهش نگهداری را ارائه می دهند و می توانند به حداکثر رساندن چرخه عمر محصول کمک کنند. در نظر گرفتن هزینه های کل چرخه عمر می تواند به صرفه تر از رویکردی باشد که صرفاً روی هزینه اولیه مقدماتی متمرکز باشد ، می تواند به بازده هزینه قابل توجهی در طول عمر یک محصول کمک کند.

بویژه در صنایع فنی بیشتر که عملکرد ، ایمنی و قابلیت اطمینان همه آنها از عوامل مهم هستند ، اکنون مهندسین در تلاشند تا طرحی فزاینده از محصولات اتصال دهنده و گزینه های مواد در دسترس آنها را مورد توجه قرار دهند ، تا تلاش کنند طراحی قوی تر و طولانی تری داشته باشند. محصولات و زیرساخت های مقرون به صرفه.

چالش های اتصال دهنده های سنتی برای مهندسین

یکی از محدودیت های سنتی که در هنگام استفاده از مواد فولادی ضد زنگ مورد قبول مهندسان قرار می گیرد ، کاهش مقاومت مکانیکی در مقایسه با فولاد کربن کششی بالا است. اگر ترکیبی از مقاومت بالا و مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز باشد ، ممکن است مهندسان غالباً با استفاده از یک پوشش محافظ اضافی ، از فولاد کربن کششی بالا استفاده کنند.

با این وجود ، فولاد کربن کششی بالا ، بار پیدا کردن روکش مناسب برای کاربرد و عملکرد ، کیفیت و ملاحظات طول عمر مرتبط با آن را به همراه دارد. فولادهای کربنی با کشش بالا نیز در نتیجه فرایند تولید آنها مستعد خطر آغشته سازی هیدروژن هستند. مهندسین غالباً نسبت به این خطر ابراز نگرانی می کنند و همیشه باید در هنگام تولید آنها توجه جدی صورت گیرد.

راه حل – مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت بالا

اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ با مقاومت بالا در برابر خوردگی را وارد کنید. اینها محصولاتی هستند که قابلیت مقاومت در برابر خوردگی در رده های مختلف مواد از جنس استنلس استیل را با استحکام فولاد کربن کششی بالا (مانند محدوده ترکیب می کنند.

hamgam110

About hamgam110

1 Comment

  • direk
    direk
    31.01.2021

    Awesome write-up. I am a regular visitor of your blog and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I will be a regular visitor for a long time. Bunny Dennet Martyn

Leave a Comment