تاریخچه پیچ

در نگاه اول ، یک پیچ ممکن است مثل یک چیز بسیار ساده به نظر برسد که همه چیز را در کنار هم نگه می دارد. اما کمی عمیق تر حفار کنید و متوجه خواهید شد که پیچ و پیچ های به ظاهر ناچیز تر از آنچه که در ابتدا دیده می شود وجود دارد. بدون آنها ، همه وسایل و ماشین آلات ما به قطعه می افتند.
چهارشنبه 20 دسامبر 2017

پیچ و مهره یکی از رایج ترین عناصر مورد استفاده در ساخت و ساز و طراحی ماشین است. آنها همه چیز را در کنار هم نگه می دارند – از پیچ در مسواک برقی و لولا درب تا پیچ های عظیم که ستون های بتونی در ساختمان ها را تضمین می کنند. با این وجود ، آیا تا به حال از خود سؤال کرده اید که واقعاً از کجا آمده اند؟

در حالی که می توان تاریخ نخ ها را به 400 سال قبل از میلاد پی برد ، مهمترین تحولات در فرآیندهای پیچ و پیچ مدرن در طول 150 سال گذشته انجام شده است. کارشناسان از نظر منشاء مهره فروتن و پیچ و مهره متفاوت هستند. در مقاله خود “آجیل و پیچ و مهره ، فردریک . گریوز معتقد است که پیچ و مهره متناوب و یک مهره مطابق به عنوان چفت و بست فقط به قرن 15 باز می گردد. او این نتیجه گیری را بر اساس اولین اثر چاپ شده پیچ هایی که در یک کتاب در اوایل قرن پانزدهم ظاهر می شود ، پایه گذاری می کند.

با این حال ، گریوز همچنین اذعان می کند که اگرچه پیچ و مهره مربوط به قرن 15 باز می گردد ، پیچ بدون عنوان به زمان روم برمی گردد و هنگامی که از آن برای “درب های مانع” استفاده می شد ، به عنوان محوری برای باز و بسته کردن درب ها و به عنوان پیچ های گوه: نوار یا میله ای با شکافی که گوه در آن قرار گرفته باشد تا جابجایی آن پیچیده نشود. “او همچنین دلالت می کند که رومی ها اولین پیچ را که از جنس برنز یا حتی نقره ساخته شده بود ، توسعه دادند. نخ ها به صورت دستی پر شده بودند یا شامل یک سیم پیچ در اطراف میله بودند و روی آن لحیم می شدند.

طبق تحقیقات ، متخصص پیچ ، تاریخچه پیچ پیچ خیلی بیشتر پیش می رود. ارشمیدس (287 پیش از میلاد – 212 پیش از میلاد) اصل پیچ را توسعه داد و از آن برای ساخت وسایل برای بالا بردن آب استفاده کرد. با این وجود نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد پیچ ​​آب قبل از زمان ارشمیدس در مصر سرچشمه گرفته است. این چوب از چوب ساخته شده و برای آبیاری زمین و از بین بردن آب زیاد از کشتی ها مورد استفاده قرار گرفته است. اکلز در وب سایت خود می نویسد: “اما بسیاری فکر می کنند که پیچ پیچ حدود 400 سال قبل از میلاد مسیح توسط [فیلسوف یونانی اختراع شده است ، که اغلب به عنوان بنیانگذار مکانیک خوانده می شود و معاصر افلاطون محسوب می شود.”

تاریخ را می توان به دو بخش تقسیم کرد: موضوعات خودشان که مربوط به 400 سال قبل از میلاد است ، هنگامی که از وسایلی مانند مارپیچ برای بلند کردن آب استفاده می شدند ، برای تهیه انگور برای تهیه شراب ، و خود بست ها ، که قبلاً در آنها استفاده شده است. حدود 400 سال استفاده کنید

یوهان گوتنبرگ با حرکت به جلو به قرن پانزدهم میلادی ، از پیچ های مخصوص بست های روی چاپگرهای خود استفاده کرد. تمایل به استفاده از پیچ ها افزایش می یابد و استفاده از آنها در مواردی مانند ساعت و زره پوش افزایش می یابد. طبق گفته های گریوز ، نوت بوک های لئوناردو داوینچی از اواخر قرن پانزدهم و اوایل قرن شانزدهم شامل چندین طرح برای دستگاه های پیچ گوشتی است.

آنچه اکثر محققان در مورد این موضوع با هم توافق دارند ، این است که انقلاب صنعتی بود که توسعه مهره و پیچ و مهره را تقویت کرد و آنها را به عنوان یک مؤلفه مهم در جهان مهندسی و ساخت و ساز محکم بر روی نقشه قرار داد.

“تاریخ صنعت گردو و پیچ در آمریكا” توسط در سال 1905 اذعان می كند كه نخستین دستگاه ساخت پیچ و پیچ ها توسط در فرانسه در سال 1568 ساخته شده است ، كه بعداً یک دستگاه سنجاقك یا صفحه پیچ را معرفی كرد تا در آن استفاده شود. تراش در سال 1641 ، شرکت انگلیسی ، ، این دستگاه را بهبود بخشید و مورد استفاده گسترده قرار گرفت.

در سراسر اقیانوس اطلس در ایالات متحده آمریکا ، برخی از تاریخ های مستند از این پیچ ممکن است در موزه حمل و نقل آمریکا یافت شود. آجیل بر روی وسایل نقلیه ساخته شده در اوایل 1800 مسطح تر و مربع تر از وسایل نقلیه بعدی ، که گوشه های محکم بر روی آجیل بود و شستشو از پیچ و مهره. ساخت پیچ و مهره در این زمان یک روند دشوار و پر دردسر بود.

در ابتدا ، پیچ های مخصوص اتصال دهنده ها با دست ساخته می شدند اما به زودی به دلیل افزایش قابل توجه تقاضا ، سرعت بخشیدن به فرآیند تولید ضروری بود.

در بریتانیا در سال 1760 ، جی و د وایات یک فرایند کارخانه ای را برای تولید انبوه نخ های پیچ ارائه دادند. با این حال ، این نقطه عطف به چالش دیگری منجر شد: هر شرکتی نخ ، مهره و پیچ و مهره مخصوص به خود را تولید می کرد ، بنابراین طیف عظیمی از نخ های مختلف با اندازه های مختلف در بازار وجود داشت و برای تولید کنندگان ماشین آلات مشکلاتی ایجاد می کرد.

تا سال 1841 جوزف ویتورث نتوانست راه حلی پیدا کند. وی پس از سالها تحقیق در مورد جمع آوری پیچ های نمونه ای از بسیاری از کارگاه های انگلیس ، وی پیشنهاد کرد که اندازه اندازه های پیچ ها را در انگلیس استاندارد کنید تا به طور مثال ، کسی بتواند در انگلیس یک پیچ بسازد و کسی در گلاسکو بتواند مهره را بسازد و هر دو در کنار هم قرار بگیرند. . پیشنهاد وی این بود که زاویه پهلوهای نخ در 55 درجه استاندارد باشد و تعداد نخهای اینچ برای قطرهای مختلف تعریف شود.

hamgam110

About hamgam110

No Comments

Leave a Comment