درباره پیچ اطلاعات بیشتری کسب کنید

درباره پیچ اطلاعات بیشتری کسب کنید

تفاوت بین پیچ و پیچ چیست؟

پیچ: به طور کلی با یک مهره استفاده می شود.
پیچ: پیچ حداقل به یک مؤلفه با نخ نیاز دارد یا به آن “نخ مرد” گفته می شود. “نخ زن” به معنی “نخ داخلی” است. اما حتی اکنون ، تمایز قائل شدن بین “پیچ” و “پیچ” است.

منشاء پیچ

منشأ پیچ ها مشخص نیست.
طبق تاریخ معاصر ، اولین پیچ برای دستگاه ساخته شده است. برخی می گویند ساختار رشته فقط توسط مکانیسمی نابغه مانند ارشمیدس قابل تصور است.

روش تولید و توسعه استاندارد

دهه 1850 در اروپا ، روش جعل سرماي آغازين براي توليد تعداد زيادي پيچ قابل تعويض ساخته شد.

پس از وقوع جنگ جهانی دوم ، سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) در سال 1947 تأسیس شد. استاندارد بین المللی حتی با استانداردهای پیچ ارتقا یافت. استاندارد “نخ متریک ISO” به تصویب رسید.

واشر چیست؟

در هنگام محکم کردن پیچ و مهره از واشر استفاده می شود تا از محافظت اتصال دهنده ها و هدف محافظت کند. به طور استاندارد مطابق با قطر پیچ است.

عملکرد واشر چیست؟

محافظت از UrSurface

از این ماده برای جلوگیری از غرق شدن مهره یا سر پیچ در هدف (فروپاشی سطح یاتاقان) یا هنگامی که قطر سوراخ از قطر پیچ بزرگتر است برای تثبیت سطح هدف استفاده می شود.

NAnit سست

واشر می تواند به دلیل لرزش مانع از شل شدن پیچ و مهره شود.

IrtAirtight

از مواد نرم مانند مس و آلومینیوم ، لاستیک ، پلی کربنات ، PTFE و سایر مواد نیز برای حفظ مقاومت در برابر صدا استفاده می شود.

 • عایق کاری / هدایت

واشر همچنین می تواند عملکرد عایق یا رسانایی را ارائه دهد.

.واشر تخت

واشر تخت (واشر ساده) هنگامی که سوراخ به اندازه کافی بزرگ باشد که پیچ یا سطح آن در مقابل نیروی محوری حاصل نشود ، لازم است از واشر استفاده کنید تا مقاومت سطح یاتاقان و نیروی محوری را در نظر بگیرید.

hamgam110

About hamgam110

2 Comments

 • پیچ ومهره عمده
  پیچ ومهره عمده
  13.01.2022

  خیلی مطلب جالبی بود
  اما
  “واشر تخت (واشر ساده) هنگامی که سوراخ به اندازه کافی بزرگ باشد که پیچ یا سطح آن در مقابل نیروی محوری حاصل نشود ، لازم است از واشر استفاده کنید تا مقاومت سطح یاتاقان و نیروی محوری را در نظر بگیرید.” جای تامل داره

 • رادین
  رادین
  13.01.2022

  خیلی منطقی نیست مطلبتون

Leave a Comment